OSLAVTE S NÁMI NOVOU SPOLUPRÁCI S POŘADEM ČT  |  S kódem "CYKLOTOULKY" získáte slevu -10% na celý nákup!

Proč si chránit oči při sportovních aktivitách

Správné doplňky mohou při sportovních aktivitách udělat velký rozdíl. Jedním z často přehlížených, ale nezbytných prvků sportovní výbavy jsou kvalitní sluneční brýle.

Kvalitní sportovní brýle by měly ochránit vaše oči před UV zářením a měly by přispívat k celkovému komfortu při sportovní aktivitě. Možná se i vám už někdy stalo, že vám brýle začaly padat z nosu, když jste se víc zpotili.

Jaký význam má ochrana očí při vnějších sportovních aktivitách?

Je jedno, jestli běháte, jezdíte na kole, chodíte na turistiku nebo běžkujete. Všechny vyjmenované sporty mají jedno společné: váš zrak vystavujete přímému záření slunce. Ochrana vašich očí by proto měla být jednou z vašich priorit.

Dlouhodobé vystavení zraku na přímém slunečním záření může způsobit vážné poškození očí, a to včetně šedého zákalu nebo makulární degenerace.

Správný výběr zorníků vám může pomoci zmírnit oslnění, zvýšit kontrast a zlepšit celkovou viditelnost. Vaše oči tak budou méně namáhány a vy se můžete lépe soustředit na sport. Pokud mají zorníky na brýlích i chromatické vlastnosti, pomohou vám lépe rozeznávat barvy a zvýrazní vaše zorné pole.

Pro redukci oslnění od reflexních povrchů jsou zase dobré polarizační zorníky. Typickým příkladem takového oslnění mohou být odrazy slunečních paprsků od vody, od asfaltu nebo od sněhu.

Polarizační zorníky obsahují speciální filtr, který blokuje intenzivně odražené světlo a zlepšuje viditelnost. To se náramně hodí například při turistice poblíž vodních ploch nebo zasněžených terénů.

S podobnými komplikacemi se však často setkávají i cyklisté, které může oslňovat odraz světla od mokré vozovky nebo kapoty kolemjedoucího auta. Polarizační zorníky pomáhají redukovat tyto odlesky a zajišťují příjemnější jízdu kolem.

Výběr správných slunečních brýlí a náhradních zorníků přispěje k vašemu celkovému komfortu při sportu.

Co doporučujeme my?

Na turistiku a cyklistiku: Sluneční brýle s polarizačními zorníky, které snižují oslnění vodou, sněhem a jinými odrazovými materiály.

Na běh a procházky: V závislosti na prostředí doporučujeme zvážit buď brýle s polarizačními zorníky nebo brýle s UV zorníky bez polarizace. Běžné zorníky bez polarizačních vlastností se zároveň hodí i pro jízdu autem, jelikož nezmírňují odlesky displejů.

Investice do kvalitních brýlí není jen záležitostí stylu. Je to klíčový doplněk sportovní výbavy bez ohledu na to, jakou sportovní aktivitu vykonáváte. Brýle veehled jsou dostupné s běžnými zrcadlovými zorníky, ale zároveň is polarizačními zorníky, které k těm zrcadlovým dostanete zdarma. Je jen na vás, který zorník zvolíte pro jakou aktivitu. Vyzkoušejte, jaké to je, když si chráníte zrak stylovými a pevnými brýlemi, které drží pevně na tváři i během těžkých aktivit!